31.03

Malebná vinařská vesnička Zöbling nedaleko Langenlois přivítala už třiadvacátý ročník Klassik Kamptal Trophy. Závod kategorie UCI C1 přilákal silnou konkurenci z patnácti zemí, pro nás tedy ideální příprava na sezónu.

Narozdíl od loňského roku naštěstí letos závodům na horském kole počasí přálo. Panovalo nádherné jarní počasí a trať byla velmi suchá a tudíž i rychlá. I sportovní úroveň byla vysokoho - body do žebříčku UCI přilákaly mimo výborných domácích bikerů také špičkovou sestavu z České republiky, v níž nechyběl olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), mistr republiky Ondřej Cink (Multivan Merida), Jiří Novák (Bench.nl Superior Brentjens) a Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek), který také závod vyhrál.

Z našich elitních závodníků se nejlépe dařilo Matouši Ulmanovi, který obsadil páté místo, a jen o stupínek níž skončil Pavel Boudný. "Tempo bylo pekelné, ale na to, že to byl letos teprve druhý závod, se mi jelo dobře. Jsou tam ještě rezervy, ale ztratili jsme jenom okolo jedné minuty, takže jako ukazatel výkonnosti je to slibné," pochvaloval si "Grande Paolo", kterému se v tradičním otvíráku v posledních letech tolik nedařilo. "Nejlíp jsem tu byl před pěti lety, teď šestý, takže super," dodal Pavel Boudný, který se o následujícím víkendu chystá na silniční klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno.

Z jezdců našeho týmu ještě kategorii U23 zaznamenal 16. místo Jiří Daněk.

Mezi ženami zvítězila slovinská bikerka Blaza Klemencic, na třetím místě dojela Tereza Huříková (Specialized Racing). Denisa Stodůlková, ač se na cross-country nespecializuje, dojela na 30. místě.

Foto: Jan Reiner (fotogalerie zde)