02.06

Mistrovství republiky v maratónu bylo tak trochu honem na Pavla Boudného, který by na Šumavě vyhrál po páté v řadě. Od roku 2014 Pavel dres nikomu nepůjčil….
Start závodu byl v 7:30h což je poměrně brzy ráno a donutit organismus fungovat není opravdu lehké. Taktika našeho týmu byla daná a i díky startu Tomáše Višňovského SVK, který nemohl promluvit do bojů o dres jsme měli jeden trumf oproti ostatním. Tomáš už na 15km vyrazil z čelní skupiny a vybudoval si asi 30sec náskok. Chtěl donutit k aktivitě naši konkurenci Kristiána Hynka a další co chtěli dres mistra.
Vše vypadalo dobře a podle plánu, až na né příliš komfortní stav Matouše a Pavla, kteří byli jasnými favority vedle Kristiána Hynka. Oba se už na 20km lehce propadli za čelní skupinu ve které se pohybovala naše dvojice Strož,Višňovský. Když na 50km dorazil na bufet Pavel v jeho pohledu bylo vidět jak moc trpí, problém v sedací části byl neúnosný a ze závodu odstoupil což u něj není zvykem. Matouš Ulman se trápil a nenašel optimalní formu do cíle dojel na 6.místě daleko za vlastním očekáváním. V týdnu projížděl trať a kontoloval složité pasáže….snažil se udělat maximum pro vítězství.
Dvojice Strož,Višňovský spolupracovala a byli opravdu malý kousek od bronzové medaile. Zkušený Marek Rauchfuss odolal a broz nepustil. Dres Mistra ČR v XCM získal Kristián Hynek a přijel si tak pro svoje druhé vítězství. Naši skončili na 4,5,6 místě což není ostuda,ale dres v týmu nám bude chybět což nás mrzí. Chuť si můžeme spravit hned tento víkend na dalším maratónském svátku.Jede se Malavil zařazený do světové maratónské série.

Výsledky: Král Šumavy - MČR 107km