16.10

Nejnabitější závod roku ČT Author Cup v Jizerských horách s 3.500 startujícími ovládli Jitka Škarnitzlová a Pavel Boudný. Na 63 kilometrové trati se vítězové museli kromě soupeřů poprat hlavně se studeným počasím, Jíťa zvítězila už po třetí, Grande Paolo přetavil svůj druhý start ve druhý triumf...

Oproti loňsku, kdy se hřebeny Jizerských hor vyhřívaly pod říjnovým sluníčkem, to letos bylo právě naopak. Sluníčko bylo vidět jen pár okamžiků na startu, pak ale nebesům vládla šeď, vrcholkům potom také drobné mrholení a pěkná zima. Přesto závod přilákal 3500 startujících!

Naprostým úspěchem týmu České spořitelny Accolade skončil letošní ČT Author Cup - ovládli jsme obě hlavní kategorie a také soutěž týmů (Boudný, Ulman, Průdek, Reiner, Zeithammer). Mezi ženami zvítězila Jitka Škarnitzlová, závod mužů vyhrál stejně jako vloni Pavel Boudný před dalším členem stáje Radima Kořínka Matoušem Ulmanem.

"Letos to bylo teda hodně tvrdý, hlavně tím počasím. Jsem rád, že to máme za sebou," říkal v cíli Pavel Boudný, který svůj druhý start v Jizerských horách proměnil ve druhé vítězství. 63 km dlouhý závod s 1500 metry převýšení zvládl těsně pod dvě hodiny, mimochodem o tři minuty pomaleji než vloni.

Po roční přestávce se královnu Jizerek stala Jitka Škarnitzlová. "Letos jsem ten závod jela po třetí a po třetí jsem taky vyhrála, takže jsem moc spokojená," radovala se Jíťa, která vloni vynechala kvůli zdravotním problémům. "Jela jsem ve skupině s Ivanou, nikam jsem nespěchala, pak jsem zaútočila až na Bedřichově u běžeckých tratí a povedlo se mi odjet a vyhrát," popsala svou cestu k vítězství Jitka.

Výsledky ženy:

1. Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) 2:14:44 hod.
2. Ivana Loubková (Rohozec Amulet Cvikov) +2:22
3. Zdenka Vejnarová (Česká spořitelna Accolade) +12:29
4. Kateřina Drhová (Česká spořitelna Accolade) +12:41
5. Kateřina Kohoutková (Amper Racing) +14:48

Výsledky muži:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) 1:59:54 hod.
2. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:01
3. Martin Stošek (Symbio+ Cannondale) +0:02
4. Jiří Novák (CST Superior Brentjens) +0:03
5. Matěj Průdek (Česká spořitelna Accolade) +1:40