21.07

Pavel Boudný vybojoval bronzovou medaili na 24. mistrovství České republiky v cross-country a jeho týmový kolega Matouš Ulman podtrhnul týmový úspěch Česká spořitelna-Specialized nepopulárním čtvrtým místem. Mistrovské dresy v elitních kategoriích vybojovali Pavla Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) a Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing).

Obrovské vedro s téměř stojatým vzduchem byly největšími soupeři dnešního domácího šampionátu horských kol v pražských Řepích. Závodilo se na 3,3 kilometru dlouhém okruhu s převýšením 100 metrů, který je s menšími úpravami znám ze závodů Pražského poháru. Rychlý okruh nenabízí příliš prostoru pro odpočinek.

Pavel Boudný po vítězství na silničním Beskyd Tour a 8. místě na mistrovství republikyna silnici mířil vysoko. "Chci vyhrát, nic moc jiného mě nezajímá. Ale vím, že to bude strašně těžký," říkal Grande Paolo před závodem. Vloni dojel na MČR čtvrtý, před dvěma lety ale zaskočil olympioniky a získal titul pro sebe. Tentokrát sice na zlato nedosáhl, ale dojet třetí za Kulhavým a Škarnitzlem není vůbec ostuda. Matouš Ulman, jeho týmový kolega ze stáje Česká spořitelna-Specialized, navíc skončil čtvrtý a zůstal tedy bohužel jako první pod stupni vítězů.

Mezi ženami se na devátém místě umístila Denisa Stodůlková a mezi juniory obsadil 14. místo Jan Kulhavý, který se vrátil do závodů po zlomenině nohy.

Výsledky muži Elite:
1. Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) 1:32:08
2. Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek) +0:07
3. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) +2:46
4. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +3:02
5. Jan Nesvadba (Superior Rubena) +3:38

Foto: Michal Červený