23.09

Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna - Specialized se stal potřetí v kariéře mistrem ČR v maratónu, když vyhrál legendární závod Specialized Rallye Sudety v Adršpašsko-Teplických skalách.

Na rozbahněné náročné trati si poradil s velkým přehledem se všemi soupeři a nedal nikomu šanci. Letos měla trať "Sudet" 110 kilometrů a nechybělo nic, kvůli čemu bikeři na Sudety jezdí. Náročnost trati ještě více ztížil noční déšť, který připravil závodníkům pěknou klouzačku a na úvodních polních cestách i nepříjemné chvilky. I v takových podmínkách ale dokázal Pavel Boudný zvítězit v čase 4:49 hodin.

Velká smůla provázela Matouše Ulmana, který s Pavlem pracoval v čele závodu , ale po nečekaných problémech musel v závodě měnit kliku. I přes obrovskou časovou ztrátu po rychlé práci servismana Matouš dál bojoval a dojel na skvělém 9. místě. Krátkou trasu vyhrál Jan Kulhavý, který se po vleklých zdravotních problémech dostává do formy.

Na startu chyběl z tuzemské špičky pouze maratónský mistr Světa Jaroslav Kulhavý, takže závod byl opravdu atraktivní a bylo vidět jak všichni prahnou po vítězství. Kristián Hynek neunesl tlak a po jezdecké chybě hned v úvodu po defektu odstoupil. František Raboň z továrního týmu Specialized Racing zase přepálil tempo a na 60. km závod vzdal. Rozhodlo se až v samotném závěru, kde odvahu na útok našel pouze náš Pavel a zaslouženě tak přijel s obrovským náskokem, který si udělal na posledních pěti kilometrech závodu.