07.06

Datum 6. června 2015 se zapíše do dějin týmu zlatým, stříbrným i bronzovým písmem. Elitní jednotka ve složení Pavel Boudný a Matouš Ulman se vydala do Mostu na mistrovský závod v marathonu a tam na těžké, technické trati ukázala, kdo je v současnosti pánem této disciplíny v Čechách. Oba naši závodníci se usadili od začátku na špici pelotonu a v poslední čtvrtině rozhodli o tom, že zlatá i stříbrná medaile putuje do spořitelního týmu. Pro Pavla je to už čtvrtý kariérní XCM titul a osmý titul republikového šampiona vůbec. Skvělou práci odvedl i Matouš a oba tak dali jasnou odpověď na otázku, zda seriál Kolo pro život je dostatečně kvalitní základnou pro maratonské závodníky té nejvyšší úrovně. Gratulujeme!
 
“Mistrák byl pro mě hodně důležitý, dlouhodobě jsem se na to připravoval, omezoval jsem se ve stravě. A byl jsem před startem nervózní, mistrák je jeden závod v roce a já jsem strašně spokojený, že to všechno klaplo bez defektu nebo jiných problémů," liboval si Grande Paolo, jenž obhájil titul z loňska, v cíli.
 
Výsledky muži Elite:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) 3:05:06 hod.
2. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:30
3. Jiří Hudeček (Symbio+ Cannondale) +0:53
4. Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale) +2:07
5. Michal Kaněra (Ghost Mitas) +2:26
 
Záložní tým se pak pokusil o úspěch na pátém pokračování KPŽ na Ještědu. Na suché, rychlé trati, za velkého vedra, si záloha nevedla vůbec špatně. V první desítce celkového pořadí se umístili hned čtyři členové týmu, pódium si svým výkonem zasloužil Jirka Daněk na bronzové příčce, čtvrtý dojel Marek Kubánek.