20.05

Dvě vítězství během jediného víkendu vybojovali závodníci České spořitelny – Specialized na závodních tratích. Další ze závodů seriálu Kolo pro život vyhrál Pavel Boudný, Dominik Buksa triumfoval na Silesia Merida Bike Marathonu v Opavě.

 Pavel Boudný vyhrál v Jestřebích horách suverénně

Jen týden po 10. místě na mistrovství Evropy v maratonu se Pavel Boudný postavil spolu s dalšími závodníky týmu na startu závodu Jestřebí Hory České spořitelny, který byl zařazen do seriálu Kolo pro život. A papírovou dominanci dokázal lídr týmu Česká spořitelna – Specialized proměnit bez zaváhání ve vítězství. „Grande Paolo“ závodu dlouhému 58 dominoval a do cíle přijel osamoceně a s náskokem více než dvou minut před Václavem Ježkem a Petrem Dlaskem.

Petr Šťastný se jen těsně nevešel na pódium, když dojel šestý (od pátého místa ho dělily jen tři desetiny vteřiny) a Jiří Daněk se poprvé vešel do elitní desítky. Mezi ženami navíc vybojovala stříbro Denisa Stodůlková, takže v Jestřebích horách to pro nás byl úspěšný den.

 Dominik Buksa - Silesia Marathon

Další zlato vybojoval pro tým Česká spořitelna – Specialized na opačném konci republiky Dominik Buksa. Ten se zúčastnil domácího závodu Silesia Merida Bike Marathonu v Opavě a v těsném dojezdu urval vítězství.

Náš závodní program bude i v následujících dnech velmi nabitý. V úterý 28. května uvidíte naše barvy na prestižním závodě Pražské schody a hned druhý den odjíždíme na etapový závod Alpentour Trophy do Rakouska. Závod, který vloni vyhrál Kristián Hynek, startuje 30. května a má čtyři náročné alpské etapy.