14.07

Pavel Boudný po fantastickém 7. místě na domácím silničním šampionátu ve Slavkově opět potvrdil, že silnici umí na jedničku!

V sobotu si Grande Paolo poradil s nestárnoucím Jakubem Svobodou z Kolokrámu a zvítězil na 190 kilometrů dlouhé trati prestižního závodu Beskyd Tour 2014. Navíc vyhrál i horskou prémii na Pustevnách a společně s Kouřilem, Čerem, Svobodou a Veselým si vypracoval na čele dostatečný náskok na pronásledovatele. Spolupráce uprchlíků pokračovala až pod Smrček, kde začaly pokusy o útoky a skupina se zredukovala. Se zbývajícími soupeři si Pavel Boudný poradil spurtem a v čase 5:30:03 zvítězil před Jakubem Svobodou a Tomášem Čerem.
 
 
Pavel Boudný je tak jedním z mála jezdců, kterým se povedlo za 20 let konání závodu Beskyd Tour vyhrát dvakrát v kariéře. Naposledy zde triumfoval před dvěma lety, což byla předzvěst jeho zisku titulu mistra ČR v cross-country jen o týden později v Peci pod Sněžkou.
 
Příští týden v neděli startujeme na Mistrovství ČR v XC v Praze a tak doufáme, že Pavlovi vítězství v Beskyd Tour přinese štěstí i tentokrát!