06.07

Tropický letní den zavládl v sobotu 4. července nejen na Moravě, kde se v Hostýnských vrších konal již 22. ročník Bikemaratonu Drásal. Na pokračování seriálu Kolo pro život do Holešova zavítalo rekordních 2111 cyklistů, kteří si mohli zvolit některou z pěti tratí. Závod na 115 kilometrů vyhrál Pavel Boudný.

Pro Pavla Boudného to byl v Holešově již pátý triumf v letošním ročníku seriálu Kolo pro život. „Závod probíhal jako obvykle, v prvním kopci první selekce asi na 7 lidí, postupně pak na čtyři. Zůstali se mnou Honza Rajchart od nás z týmu, Marek Rauchfuss a Pavel Skalický. Myslím, že Skalický zbytečně plýtval silami. Nesmyslně, až na to doplatil. Vypadalo to jako by si myslel, že jede XC a cíl je za každou zatáčkou…," podivoval se mistr republiky v maratonu Pavel Boudný. Tomu nevadilo ani tropické vedro. "S vedrem jsem se vyrovnal dobře, nebylo to tak strašné. Na křeče nedošlo, jen škoda, že nebyla větší konkurence. Třeba Hudla, Maty a Strožík…závod by pak měl asi jiný vývoj," posteskl si Grande Paolo. Ale 1. místo na kultovním závodě jako je Drásal se počítá. "Jaká byla konkurence, se nikdo neptá, takže super!“

Závodníkům týmu Česká spořitelna - Accolade se na Drásalovi obecně dařilo velmi dobře. Vždyť na trase 115 km dojel pátý za Boudným i Jiří Daněk, který navíc vyhrál svou kategorii. Šestý celkově a druhý v kategorii skončil Marek Kubánek, osmý celkově a první v kategorii byl Jan Reiner. A třeba Tomáš Přibyl se zúčastnil Drásala už pošestnácté, tentokrát na trati Obra dlouhé 175 km, a poprvé se mu v jeho kategorii podařilo zvítězit. Všem gratulujeme!