15.09

Novinka v letošním kalendáři KPŽ se jela v Novém Městě na Moravě. Vysočina Aréna, která hostí světové poháry v biatlonu i horských kol, je jeden z nejkrásnějších českých sportovních areálů a právě zde mělo své zázemí i Kolo pro život. Ani my jsme si akci s nádechem světového poháru MTB nemohli nechat ujít. 

Krásné prostředí sice o víkendu příliš nepodpořilo počasí, ale přesto si cestu do Nového Města našlo 1200 cyklistů všech kategorií. Hlavní závod na 50 kilometrů nabídl velmi hezkou a místy vcelku technickou trať, na které již od zhruba 10. km byl ve vedení náš Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized), který ze širší skupiny favoritů odjel společně s Janem Strožem (Ivar CS Author Team). Oba spolupracovali, vytvořili si sice ne rozhodující, ale slušný náskok. Rozhodnutí o vítězi závodu padlo vlastně až v blízkosti cílové roviny, když se v terénu Grande Paolo svému hlavnímu soupeři vzdálil a vyhrál.

Ve skupince pronásledovatelů neměl důvod k velké aktivitě Matouš Ulman (Česká spořitelna - Specialized), který si nakonec dojel do cíle pro páté místo za třetím Fojtíkem a čtvrtým Kaněrou. "Když odjel Bouda se Strožíkem, nemusel jsem tlačit na pilu. Na čelo skupinky jsem šel, když jsem měl pocit, že by nás mohli dojet zezadu a bylo třeba trochu zvýšit tempo. Na druhou stranu určitě nebylo mým cílem dojet Pavla. Byl jsem před pár dny trošku nemocný, takže dneska to nebylo z mé strany stoprocentní, ale týmové vítězství máme, takže super!" pochvaloval si "Matylda".

Závodníci týmu Česká spořitelna - Specialized už směřují své zraky na blížící se mistrovství republiky, které se jede na trati legendárního maraton Specialized Rallye Sudety. Všichni se připravovali a připravují zodpovědně, tak držte palce!

Výsledky 50 km muži:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) 1:46:11 hod.
2. Jan Strož (Ivar CS - Author) +0:02
3. Jan Fojtík (Symbio+ Cannondale) +0:42
4. Michal Kaněra (Ghost Rubena) +0:44
5. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +0:44

Výsledky 50 km ženy:
1. Pavlína Šulcová (Ghost Rubena) 2:06:36 hod.
2. Anna Šmídová (Nilfisk Alto) +1:08
3. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna Specialized) +6:10

Fotogalerii z Nového Města najdete opět na týmovém Facebooku.