13.04

Jeden z prvních závodů horských kol doma v Česku jsme si nemohli nechat ujít. A Grande Paolo ukázal, že na sezónu je připravený!

Tradiční „otvírák“ cyklistické sezóny na Pálavě letos účastníkům seriálu Cyklomaraton nabídl pozměněné tratě i místo startu a cíle. To bylo tentokrát v Pavlově, odkud trasa  zamířila nejdříve mezi vinohrady okolo Děvína a pak okolo vodního díla Nové Mlýny do Lednicko-Valtického areálu a pak po hranici CHKO Pálava zpět do cíle.

Česká spořitelna – Specialized nasadila do závodu kompletní sestavu kromě Matouše Ulmana, který doléčuje zranění a chystá se na první závod Českého poháru XCO. Od startu byly modro-bílé barvy našeho týmu v hojném počtu k vidění v čelní skupině, tempo na samém čele udával Pavel Boudný.

„Zezačátku to byla celkem nuda. Sice se jelo svižně, ale nic moc se nedělo. Až pak ke konci jsme začali závodit, a to hlavně s Honzou Jobánkem. Trochu se snažil i Tomáš Tvrdík, ale marně,“ komentoval průběh Cyklomaratonu Pálava Pavel Boudný, který kontroloval čelo padesátikilometrového závodu.

Po 30 úvodních kilometrech se začalo rozhodovat až v kopcích v druhé půlce trati a ve vedení se osamostatnilo duo Boudný-Jobánek. Grande Paolo si závěr zkušeně pohlídat a dojel si pro zlato. Na pódium jej ještě doprovodil na pátém místě týmový kolega Petr Šťastný a jen těsně se do vyhlašované top5 nevešel šestý Dominik Buksa.

Naše dresy byly vidět vysoko i v dalších kategoriích. V kategorii juniorů zvítězil Jan Kulhavý, v kategorii mužů do 30 let Jan Reiner.

Cyklomaraton Pálava 2014 – výsledky
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized) 1:41:21
2. Jan Jobánek (Superior Rubena Team) +0:01
3. Tomáš Tvrdík (Nilfisk Alto Pro Cycling) +1:37
4. Radim Kovář (Superior Rubena Team) +2:47
5. Petr Šťastný (Česká spořitelna – Specialized) +2:47
6. Dominik Buksa (Česká spořitelna – Specialized) +2:47

11. Jiří Daněk (Česká spořitelna – Specialized)
14. Jan Reiner (Česká spořitelna – Specialized)
24. Jan Kulhavý (Česká spořitelna – Specialized)

Příští týden pojedeme 1. závod Českého poháru XCO v severočeských Teplicích!