05.08

Ve Slavkově u Brna se konalo společné česko-slovenské mistrovství republiky v silniční cyklistice. Pavel Boudný dokázal držet krok s nejlepšími a na domácí trati obsadil výborné 8. místo!

Trať mistrovství republiky ve Slavkově u Brna Pavel Boudný důvěrně zná,  protože ve Slavkově u Brna úspěšný biker žije. Čas od času si v rámci přípravy Grande Paolo zajede i nějaký silniční závod (připomeňme jeho 2. místo v loňské klasice Brno - Velká Bíteš - Brno, kde prohrál jen o galusku s Milanem Kadlecem) a když se jede MČR u něj doma, nemohl odolat.

"Diváci na trati Pavlovi neskutečně fandili a on coby biker udělal obrovský dojem na celou silničářskou elitu. V závodě držel krok až do úplného finále s hvězdami jako je Peter Sagan, Jan Bárta, Leo König, Petr Vakoč a s dalšími. Zajel tam výborně," zhodnotil Pavlovo vystoupení šéf týmu Česká spořitelna-Specialized Radim Kořínek.

Mistrem republiky se stal Zdeněk Štybar z týmu Omega Pharma-Quick Step, stříbro vybojoval jeho týmový kolega Petr Vakoč a bronz vybojoval Jan Bárta z NetAppu.

Výsledky
1. Zdeněk Štybar 4:50:35
2. Petr Vakoč (oba Omega Pharma-Quick Step)
3. Jan Bárta (NetApp-Endura) oba +53
4. Jiří Polnický (Bauknecht Author) +56
5. Leopold König (NetApp-Endura) +1:07
6. Jan Hirt (Etixx) +2:36
7. Tomáš Bucháček (Bauknecht Author) +2:53
8. Pavel Boudný (Česká spořitelna-Specialized) +2:53

Foto: Jan Reiner