07.05

Potřetí za sebou a popáté v kariéře oblékl dres mistra ČR Pavel Boudný. Na Author Šela Marathonu si poradil i s Kristiánem Hynkem a Jaroslavem Kulhavým.

Den jako vymalovaný přivítal v Moravské bráně účastníky 17. ročníku Author Šela Marathonu, který tradičně otevřel tuzemskou sezónu velkých MTB maratonů. Po čtyřech letech se sem vrátilo mistrovství České republiky, což i tak tradičně prestižnímu závodu dodalo punc výjimečnosti v letošní maratonské sezóně. Na účastníky hlavního závodu čekalo tentokrát 97 kilometrů trati s převýšením 2288 metrů.

Závod odstartoval úderem deváté hodiny a hned od startu závodníci vyrazili bez respektu k bezmála 100 kilometrů dlouhé trati velmi svižným tempem. Díky tomu se na čele brzy vyselektovala čtyřčlenná skupinka ve složení Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), Kristian Hynek (Topeak Ergon), Pavel Boudný a Matouš Ulman (oba Česká spořitelna – Accolade). O tom, že se jelo opravdu rychle, svědčil fakt, že nejrychlejší závodníci projeli hradem Helfštýnem poprvé už po 35 minutách!

O tempo se na samém čele závodu starali nejčastěji Kristian Hynek a Matouš Ulman, naopak nejméně rychlé tempo vedoucí čtyřky chutnalo obhájci titulu Pavlu Boudnému. „Pro mě to bylo hlavně zezačátku hrozně těžký. Cítil jsem se fakt hodně špatně, tělo moc nefungovalo. Pak jsem se z toho naštěstí začínal dostávat a za půlkou závodu jsem nějak ožil. To už jsem si začínal věřit, že když nebude defekt, že bych na kluky mohl mít,“ líčil Grande Paolo.

Pavel Boudný nakonec o svém vítězství rozhodl jako už při většině svých čtyř předchozích vítězství útokem v posledním kopci. Na nádvoří hradu Helfštýna přijel jako první a to pro něj znamenalo třetí titul v řadě a už pátý titul mistra ČR v bikemaratonu, přičemž ten první vybojoval přesně před deseti lety v Českých Budějovicích. Druhý byl tehdy stejně jako dnes Kristian Hynek.

Bronz za prvním Boudným a druhým Hynkem vybojoval olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, Matouš Ulman obsadil v závodě 4. místo.