05.05

Pavel Boudný zopakoval své loňské vítězství v Author Šela Marathonu a tento tradiční otvírák české bikemaratonské sezóny vyhrál už počtvrté v kariéře. Matouš Ulman dojel v první skupině na čtvrtém místě a stejnou příčku obsadila Denisa Stodůlková mezi ženami.

V zimě, ale naštěstí bez deště, se v sobotu 3. května 2014 jel v Moravské bráně 15. ročník Author Šela Marathonu. Náš tým v něm obhajoval loňské vítězství Pavla Boudného a druhé místo Matouše Ulmana, kteří do závodu nastoupili s jedničkou respektive dvojkou na řidítkách. A i letos hrál tým České spořitelny - Specialized prim, když oba elitní závodníci hlídali čelo závodu a navzdory silné, mezinárodní konkurenci si tak Pavel Boudný znovu přijel na nádvoří hradu Helfštýna pro vítězství.

O vítězi stejně jako vloni rozhodl až finální výjezd na hrad, kde si s ostatními soupeři Grande Paolo poradil a s náskokem 13 vteřin zvítězil před Jiřím Hudečkem (Symbio+ Cannondale) a Václavem Ježkem (Ivar CS Author). Nepopulární brambora zbyla na Matouše Ulmana (Česká spořitelna - Specialized).

Pavel Boudný navíc nejenže vyhrál už počtvrté, ale také jako jediný dokázal své vítězství po roce znovu obhájit. "Na ten závěrečný výjezd jsem si věřil hodně, nejvíc jsem se obával Jirky Hudečka, nevěděl jsem, co od něj můžu čekat. Ale když jsem viděl, že má lehčí převod do kopce a šmrdlá to, tak jsem tušil, že mi neujede," shrnul Grande Paolo.

V maratonu se dařilo i dalším našim mladíkům. Čtrnáctý dojel Petr Šťastný, který tak vyhrál kategorii jezdců bez licence. Osmnáctý dojel Jiří Daněk a dvaadvacátý Dominik Buksa. Denisa Stodůlková obsadila mezi ženami čtvrté místo.

Na kratší trase se dařilo Janu Reinerovi, který dojel druhý, a Janu Kulhavému, který dojel s pětiminutovou ztrátou na vítěze desátý a kategorii juniorů vyhrál.

Výsledky muži 91km: 

1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) 3:42:49
2. Jiří Hudeček (Symbio+ Cannondale) +0:13
3. Václav Ježek (Ivar CS - Author) +0:27
4. Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized) +0:38
...
14. Petr Šťastný (Česká spořitelna Specialiezed)
18. Jiří Daněk (Česká spořitelna Specialiezed)
22. Dominik Buksa (Česká spořitelna Specialiezed)

Foto: Jan Reiner (více na Facebooku)