12.07

Neskutečné léto zažívá mistr republiky v maratonu Pavel Boudný. Vyhrává jeden závod za druhým, naposledy si tuto sobotu 11. července podmanil Bike Valachy ve Velkých Karlovicích!

Tři sta padesát dospělých závodníků a další bezmála dvě stovky dětí se v sobotu 11. července sešli na startu závodu Bike Valachy. Hlavní závod sice měřil "jen" 45 kilometrů, ale rozhodně nebyl jednoduchým. Vypovídá o tom i převýšení 1600 metrů. Od hotelu Galik, kde byl start, vedla trasa přes Miloňov a k rozcestí Pálenice na jezdivý hřeben Vsetínských vrchů, na který bikeři stoupali hned dvakrát. Následovala pasáž kolem Třeštíku, rychlý sjezd do Babské a dlouhé stoupání kolem hotelu Horal na Oselnou a hřeben Javorníků, hraniční hřeben se Slovenskem. Po hřebeni pokračovala trasa ukrytá v lese až na Lemešnou, následoval rychlý sjezd z hřebene, a přes Homůlku zamířila trasa zpět do cíle.

Pavel Boudný už na Bike Valachy startoval, teprve letos se mu ale povedlo zvítězit. První ročník vyhrál Jaroslav Kulhavý, vloni triumfoval Jan Jobánek a letos si už biker týmu Česká spořitelna Accolade vítězství vzít nenechal.

„Byl to hezký závod, díky náročným sjezdům musel být člověk pořád ve střehu. Fyzicky jsem si na kluky věřil, horší pro mě bylo, že jsem odjel už v prvním kopci a pak jsem jel velkou část trasy sám a musel jsem si hlídat značky. Byl jsem nervózní, abych neminul nějakou odbočku, to by bylo hned po závodě,“ řekl Boudný, který do cíle přijel s náskokem tří minut a jako jediný dokázal svůj čas stlačit pod dvě hodiny.

Výsledky 45 km - muži
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) 1:57:34
2. Marek Rauchfuss (Kellys Bikeranch) +3:03
3. Jan Jobánek (Superior MTB Team) +3:08

Foto: Jan Reiner