02.09

Pavel Boudný je ve formě. Potřetí v řadě zvítězil v seriálu KPŽ a tentokrát si pro triumf dojel s téměř dvouminutovým náskokem.

Závod Ještěd Tour Kooperativy Pavlu Boudnému profilově až tak nesedí, ale jeho forma v závěru sezóny je opravdu skvělá. O svém triumfu rozhodl Grande Paolo nástupem v táhlém stoupání pod lany vrcholové stanice ještědského vysílače zhruba patnáct kilometrů před cílem. Náskok na dvojici Ježek, Ulman se mu podařilo navýšit na téměř dvě minuty.

„Mám radost, že to vyšlo potřetí za sebou. Je to pěkné i kvůli Prestige trophy,“ řekl Boudný. „Jelo se mi opravdu dobře, i když jsem měl trochu obavy, že na mě tenhle závod bude moc těžký. Když jsem kluky urval, na nic jsem nečekal a jel jsem naplno až do cíle. Viděl jsem, že mám náskok, a když jsem zahlédl areál, byl jsem si jistý, že i kdybych píchnul, tak vyhraju,“ popsal Grande Paolo, který se teď těší na poslední tři závody Kola pro život. „Plzeň pro mě bude velká neznámá, ale určitě to bude dobrý závod. A Valtice a Odry, to by mi mělo vyhovovat. Jsou to příjemné závody a budu si je užívat,“ prozradil Pavel.

Matouš Ulman si dojel pro 3. místo když v závěru nestačil Václavu Ježkovi, pro kterého se naši jezdci stávají noční můrou. Matouš před startem doufal, že by to mohlo být lepší. „Čekal jsem, že by mi tenhle závod mohl sedět víc, ale nějak se to nesešlo. Možná jsem v týdnu jezdil zbytečně těžké tréninky, těžko říct,“ tvrdil Matouš po závodě. „Spokojenej nejsem, vůbec se mi nejelo dobře. V závěru už jsem jen čekal, jestli přijde nějaká možnost utrhnout Vencu Ježka, ale neměl jsem na to,“ dodal Matouš.

Týmový úspěch na Ještědu podtrhli 6. místem Petr Šťastný a 12. místem specialista na Xterru Jan Kubíček.

 

Ještěd Tour Kooperativy - výsledky
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB) 2:10:52 hod.
2. Václav Ježek (IVAR CS – Author Team) + 1:52 min.
3. Matouš Ulman (Česká spořitelna – Specialized MTB) + 1:54
4. Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch) +4:04
5. Jan Fojtík (Symbio+ Giant Racing Team) + 4:06
6. Petr Šťastný (Česká spořitelna - Specialized)
12. Jan Kubíček (Česká spořitelna - Specialized)