21.06

Že patří Matouš Ulman a Pavel Boudný k domácí maratonské špicce potvrzuje i jejich nominace na mistrovství světa v maratonu horských kol, které se jede o nadcházejícím víkendu ve francouzském Laissacu.

Pět mužů a dvě ženy čítá soupiska národního týmu pro nadcházející mistrovství světa v bikemaratonu. To se letos uskuteční ve Francii v rámci maratonu Roc Laissagais, který byl v minulosti součástí UCI Marathon Series - obdoby světového poháru v XCM. Trať maratonského světového šampionátu je letos úplně jiného charakteru, než co nabídla loňská Sella Ronda. K účastníkům je Roc Laissagaic mnohem vstřícnější, ale ani tentokrát to samozřejmě nebude jednoduché.

Konkurence bude silná: mezi favority patří třeba Urs Huber, Lukas Flückinger, Ilias Periklis, domácí Stéphan Tempier, Italové Tony Longo, Johnny Cattaneo, Němci Marcus Kaufmann, Jochen Käss či Karl Platt, čerstvý mistr Evropy Estonec Peeter Pruus či obhájce světového titulu Rakušan Alban Lakata. Na medaili ovšem pomýšlí i Češi - Kristian Hynek a Jaroslav Kulhavý, maratonský mistr světa z roku 2014. Ten se na světový šampionát připravoval společně s Matoušem Ulmanem v Beskydech.

Kromě nich se do Francie vydalo i silné duo České spořitelny - Accolade, které takřka absolutní mocí vládne tuzemské bikemaratonské scéně: Matouš Ulman a úřadující mistr republiky Pavel Boudný. Oběma by závod délkou a profilem mohl sedět. Závod startuje v neděli 26. června 2016 v 8.45 hodin. Držte palce!

Oficiální stránky MS XCM: http://www.roclaissagais.com