26.08

Jedenáctý závod seriálu KPŽ v Chrudimi pro náš tým dopadl výborně - vítěz i vítězka hlavního závodu byli oba z našeho týmu!

Stejně jako minulý týden v Karlových Varech vyhrál i v Chrudimi Pavel Boudný. Nechybělo mnoho a stejně jako ve Varech z toho mohl být týmový double, jenže Boudného parťák Matouš Ulman musel odstoupit z čelní dvojice kvůli technickým problémům. "To byla velká škoda. Namotal přehazovačku, když mu do kola ve sjezdu skočil klacek. Volal na mě, ať jedu sám. Nebýt těch problémů, byl z toho zase týmový double, ale takhle jsem musel jet sám a trochu jsem znervózněl. Bál jsem se, aby se ještě něco nepolámalo mně, tak jsem ve sjezdech tolik neriskoval," líčil Bouda.

Pokračoval sám a vedení udržel. Do cíle přijel s více než minutovým náskokem před druhým Václavem Ježkem. Třetí skončil už s velkou ztrátou Jan Jobánek. "Myslím, že jsem to měl pod kontrolou, jel jsem s určitou rezervou. Ve finále to dopadlo dobře, Chrudim jsem vyhrál už počtvrté," přiznal Pavel.

Byl rád za vítězství, protože se mu nejelo úplně ideálně. "Minulý týden to bylo o poznání lepší. Teď je před námi Ještěd, který bude nejtěžší ze všech. Tahle trať je proti mně, ale třeba to bude dobré," dodal Boudný.

Konečně se nám zvedla i Denisa Stodůlková, která vyhrála suverénně ženskou kategorii v absolutním pořadí. Slavila druhé prvenství v letošním ročníku Kola pro život, předtím ovládla hned první díl Trans Brdy.

 

Výsledky muži 65 km:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized) 2:30:51 hod.
2. Václav Ježek (Ivar CS Author) +1:09 min.
3. Jan Jobánek (EP Energy Merida) +6:44
4. Jan Hruška (Toyota Dolák) +7:02
5. Martin Splítek (Ivar CS Author) +7:02
6. Petr Šťastný Česká spořitelna - Specialized
7. Jiří Daněk Česká spořitelna - Specialized

Výsledky ženy 65 km:
1. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna Specialized) 3:10:23 hod.
2. Zuzana Neckářová (Alltraining.cz Lawi) +4:16 min.
3. Michaela Procházková (Cyklotrenink.com) +7:28