19.08

Už jedenáctý závod seriálu je minulostí. Chrudim přivítala až neuvěřitelnou konkurenci. Na start se postavily hvězdy - Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) a Kristián Hynek (Topeak Ergon Racing Team).
V závodě se na špici elitní kategorie usadili hned všichni favorité a svým tempem se okamžitě zbytku pole vzdalovali neuvěřitelnou rychlostí. Nás těšilo, že jsme měli oba hráče jak Matouše Ulmana, tak Pavla Boudného v kontaktu s čelem. Před cílem se vytvořila čtyřčlenná skupina, ze které bylo těžko tipovat vítěze. Vše rozhodl asi 4km před cílem Matouš Ulman, který zaútočil a donutil tak k aktivitě dva největší soupeře Hynka a Kulhavého. Ti nemohli čekat a v lehké spolupráci se snažili náskok Ulmana zlikvidovat. Na tento moment čekal jako sup na kořist Pavel Boudný, ten v momentě spojení skupiny udeřil a konstantní rychlostí až 55km/h se nepatrně vzdálil a náskok udržel až do cíle. Bylo to opravdu veliké vítězství a cenný skalp Jaroslava Kulhavého, který domácí starty bere velice prestižně a svou kůži nedává lehce. Velký dík patří Matoušovi, který pro týmový úspěch udělal maximum.
V ženách krásně zajela Jitka Škarnitzlová, která se po úspěších v XC opět ukázala na domácí maratónské scéně. Na druhém místě nechala talentovanou Barboru Prudkovou ze Superior Racing.

Výsledky ženy 66km:
1.ŠKARNITZLOVÁ Jitka (Česká spořitelna- Accolade cycling team) 2:54:13.5
2.PRŮDKOVÁ Barbora (Superior MTB) +0:00:18.4
3.PICHLÍKOVÁ Jana (SK Polar BLACK) +0:01:41.8

Výsledky muži 66km:
1.BOUDNÝ Pavel (Česká spořitelna - Accolade cycling team) 2:24:39.5
2.KULHAVÝ Jaroslav (Specialized Racing) +0:00:03.2
3.ULMAN Matouš (Česká spořitelna - Accolade cycling team) +0:00:12.7
4.HYNEK Kristián (Topeak Ergon Racing Team) +0:00:19.8
5.RAUCHFUSS Marek (KELLYS BIKE RANCH TEAM) +0:01:27.7

Na startu se sešla pěkná konkurence

Přehlídka Specialized

Jitka Škarnitzlová vítězí!

Top 5

text: Radim Kořínek
foto: Jan Reiner