01.08

Profilově velice náročný závod na Zadově přilákal překvapivě velice slušnou konkurenci. Přesto jsme zaznamenali dvakrát příčku nejvyšší!
 
Do závodu KPŽ na Zadově nastoupil a svou výkonnost před OH závodem přijel prověřit mimo jiné Ondra Cink, biker továrního týmu Multivan Merida. Tvrdě ovšem narazil na maratónské duo Boudný & Ulman.
 
Matouš tak jako vždy vzal taktovku velice brzy do svých rukou a strojovým tempem rozmetal konkurenci po Šumavě. Pavel po vyhrané finanční prémii na prvním stoupání 90% závodu trpěl a několikrát z čelní skupiny odpadl. Vše vyvrcholilo asi 14km před cílem, kdy oba naši borci měli defekt. Výměna se povedla na bufetu vzorově a oba se po vzorné spolupráci rychle vrátili do čelní skupiny.
 
 
 
V cíli se radoval již z letošního pátého vítězství Pavel Boudný, který rozhodl závod v závěrečných metrech kdy odrazil útok domácího Martina Stoška jezdce Symbio+ Cannondale.
 
V ženách zvítězila Jitka Škarnitzlová a po smolném defektu ve Vrchlabí vyhrála už 3. závod seriálu. Jitka navíc v neděli nastoupila i do enduro závodu, kde nestačila jen na Janu Horákovou, bývalou reprezentantku ve fourcrossu.
 
 

Výsledky ženy 54 km:
1. Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) 2:25:38 hod.
2. Anna Šmídová (Nilfisk) +3:36 min.
3. Jana Pichlíková (Erste Premier Petr Čech MTB) +4:10
4. Denisa Stodůlková (Erste Premier Petr Čech MTB) +11:47
5. Nikola Bajgerová (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +23:14

Výsledky muži 54 km:
1. Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade) 2:00:00 hod.
2. Martin Stošek (Symbio+ Cannondale) +0:01 min.
3. Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) +0:06
4. Ondřej Cink (Multivan Merida) +0:31