11.05

Novým mistrem Evropy v bikemaratonu je úřadující mistr světa Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing), Pavel Boudný bojoval o bronz ve druhé skupině a nakonec skončil osmý.

Na rychlé, 98 kilometrů dlouhé trati Rothaus Hegau Bike-Marathonu s převýšením 2800 metrů, která bude za dva roky hostit mistrovství světa, se očekávaly taktické souboje týmů s jejich lídry. Scénář závodu o 1100 startujících byl ale nakonec jiný a po svém jej zrežíroval úřadující mistr světa v maratonu. V singletrailu na 15. kilometru závodu odskočil Jaroslav Kulhavý společně s krajanem Kristiánem Hynkem a Saschou Weberem. Kristiána vyřadil ze hry technický problém s pedálem a pro úřadujícího mistra světa nebyl problém si s překvapením závodu Weberem poradit.

O třetí místo se ale rozhořel pořádný boj, z něhož vyšel nejlépe Rakušan Alban Lakata (Topeak Ergon). Pátý finišoval Jiří Novák, jeden z našich bývalých závodníků, a osmý doletěl do cíle Pavel Boudný. Jeho kolega z týmu Česká spořitelna – Accolade Matouš Ulman, který si na evropský šampionát také brousil zuby a důsledně se na něj připravoval, měl bohužel defekt a ten jej ze závodu vyřadil stejně jako třeba týmového kolegu Jaroslava Kulhavého a obhájce titulu Christopha Sausera.

„Od začátku do konce se jel úplný šrot, jak kdyby byl cíl na každém kopci. Zůstal jsem ve druhé skupině s Lakatou a dalšími spolufavority, ale ke konci už jsem si musel vystoupit, braly mě křeče a bál jsem se, že když s nimi ještě chvíli pojedu, zastavím se úplně. Tak jsme si pak jeli do cíle s Kristiánem takové tempíčko. Ale jsem spokojený, v téhle konkurenci super umístění,“ zhodnotil úřadující český šampión a majitel stříbrné medaile z ME v roce 2012 Pavel Boudný. Rodák se Slavkova u Brna se na základě tohoto výsledku rozhodl jet i mistrovství světa, které se pojede v italských Dolomitech.

Ilustrační foto: Jan Reiner