28.02

Další etapou kolem Cordoby pokračoval etapový závod Andalucia Bike Race. Třetí etapa byla evidentně zlomová. Vedoucí muž celkové pořadí Rus Medvěděv neustál útok úřadujícího Mistra světa Tiago Ferreiry. Zhruba v polovině etapy se vedoucí skupina rozdělila a osamocený Rus zabloudil jako jediný z pelotonu.  Náš Matouš dlouho držel kontakt s první skupinou, ale závěrečný sjezd byl tak těžký, že se čelní skupina rozdělila a účastníci dojížděli po minutových intervalech.

Matouš Ulman dojel na hezkém 10. místě a celkově se posunul díky vyrovnaným výkonům na 7. místo v celkovém pořadí. Závod se láme do druhé půlky a všichni se stěhujeme k dalšímu městu v Andalusii Andújar.

Pavel Boudný většinu závodu jel ve dvojici s Albanem Lakatou a pomalu se posouvá v celkové klasifikaci. Teď se pohybuje na hraně třicítky, ale do konce zbývají pořád 3. etapy a je spousta prostoru se ukázat.

Mladíček Rajchart dnes dojel 35 a v kategorii do 23let je průběžně třetí. Zítřejší etapa měří 70km a má převýšení 1885 m.

 

 

Výsledky III. etapa  Cordoba - Cordoba 80km

 

1. Tiago Ferreira   DMT racing team

2. Samuel Porro   Trek Selle San Marco

3. Fabián Rabensteiner   Trek Selle San Marco

 

10. Matouš Ulman    Česká spořitelna - Accolade

 

31. Pavel Boudný     Česká spořitelna - Accolade

36. Jan Rajchart       Česká spořitelna - Accolade

 

Celkové pořadí po III.etape….Matouš Ulman na skvělém 7. místě!!!!