26.02

Andalucía Bike Race - 6.etapový závod ve Španělsku se nám podařilo fantasticky odstartovat….Matouš Ulman zvítězil v 1. etapě a nový člen v týmu slovenský pretěkár - Tomáš Višňovský se táke vlezl do Top 10 a 9. místem hezky odstartoval sezónu v novém dresu Česká spořitelna - Accolade cycling team. Třetí z party Jan Strož dorazil do cíle 32.km dlouhé velmi technické časovky na 38.místě.
Matouš hned od prvního mezičasu na 12km vedl a do cíle dorazil s 15 vteřinovým náskokem před Tiagem Ferreirou z Portugalska (Mistr Světa 2016), který v loňském roce zvítězil v celkové klasifikaci celého závodu. Matouš jako jediný se v této etapě dostal přes rychlostní průměr 30km/h což je neskutečné v tak náročném terénu. Dnešní 1. etapa vedla oblastí Jaénu, který patří mezi top výrobce olivového oleje ve Španělsku. Matouš pro španělskou televizi v rozhovoru poděkoval za krásnou trať a poznamenal, že závod teprve začíná zítřejší 71km dlouhou etapou v Linares. Spoléhat bude na týmovou spolupráci a případnou pomoc Tomáše a Honzi.

Výsledky 1. Etapa prolog na 32km

1. Matouš Ulman CZE - Česká spořitelna - Accolade cycling team
2. Tiago Ferreira POR - DMT Racing
3. Hans Becking NED - DMT Racing
4. Francesco Failli ITA - ASD Cicli Taddei
5. Fabian Rabensteiner ITA - TREK - Selle San Marco

9. Tomáš Višňovský - Česká spořitelna - Accolade cycling team


38. Jan Strož - Česká spořitelna - Accolade cycling team
45. Ondřej Fojtík - Wilier Force 7C

Stupně vítězů 1. Etapa prolog

 

Těžko jsme si mohli přát lepší start do sezóny 2018 - vítězství v tomto závodě UCI kategorie S1 bude určitě dobrým základem do další sezóny!!!!

 

Jan Strož  a jeho první start v dresu ČS - Accolade

 

Novinka od Specialized S works Epic ……..díky Matoušovi měla důležité místo v průběhu ceremoniálu !!!

 

Etapový závod Andalucia bike race patří mezi nejsledovanější závody bikerů. Matouš dlouho rozdával rozhovory………

 

Pouze Pavel Boudný dostal delší prostor pro přípravu a představí se až v Chorvatsku,  z leva …Jan Strož, Radim, Matouš Ulman, Tomáš Višňovský