02.06

Od 30. května do 2. června se rakouském Schladmingu konal 15. ročník etapového závodu Alpen Tour Trophy. Kromě Pavla Boudného jsme zde startovali v plné síle, ale kromě boje se soupeři to bylo mnohdy i o holý život...

Etapový závod, který patří k nejprestižnějším akcím svého druhu v Evropě, vyhrál v loňském roce Kristian Hynek - zatímco vloni zde startoval v barvách Česká spořitelna - Specialized, toto vítězství a několik dalších výsledků jej pak katapultovalo do italského týmu Elletroveneta - Corratec, za který v Alpen Tour Trophy startoval letos. A můžeme prozradit hned na úvod, že "Kristusovi" se povedlo závod vyhrát znovu, když zvítězil v prvních dvou etapách a ve třetí etapě dojel čtvrtý s minimálním odstupem.

 

V Alpách to ale letos nebyla žádná dovolená a průběh 15. ročníku Alpen Tour Trophy provázela nepřízeň počasí. Už v první etapě se jelo za deště a ve vyšších partiích dokonce na sněhu, což byl ale opravdu jen začátek. Následovala časovka do vrchu na Planai, kde už leželo regulérních 20-30 centimetrů sněhu a vládly minusové teploty. Třetí etapa byla kvůli sněhu zkrácena a čtvrtou pořadatelé pro jistotu zrušili úplně, a to kvůli silnému a neustávajícímu dešti, sesuvům půdy, polámaným stromům a rozvodněným řekám.

Nejlepším z našich závodníků byl Matouš Ulman na 14. místě. Mezi ženami kategorie Elite byla na startu Denisa Stodůlková, která skončila celkově patnáctá.

Výsledky

1. Kristian Hynek (Elletroveneta Corratec, CZE) +6:47:24
2. Alban Lakata (Ergon Topeak, AUT) +2:03
3. Jiří Novák (Brentjens Superior, CZE) +4:50
...
14. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Specialized)
18. Petr Šťastný (Česká spořitelna - Specialized)
36. Dominik Buksa (Česká spořitelna - Specialized)
40. Jiří Daněk (Česká spořitelna - Specialized)

Více o závodě najdete na www.alpen-tour.at.

Foto: Regina Stanger, Jan Reiner & Sportograf