12.05

I ve druhém závodě KPŽ se nám podařilo urvat vítězství - tentokrát zvítězil Pavel Boudný...

Kolo pro život pokračovalo o víkendu v Mladé Boleslavi. Čekal nás těžký úkol obhájit pozici vítěze a navázat na vítězství Matouše Ulmana před dvěma týdny na Trans Brdy. Připravena byla v Mladé Boleslavi šestapadesát kilometrů dlouhá trať, kterou navíc ztížila noční bouřka. Přesto zůstala trať velmi rychlá a vítěz dosáhl průměrné rychlosti bezmála 30 kilometrů za hodinu!

Hned od startu se jelo velmi rychle a na čele se oddělila zpočátku sedmičlenná skupinka, která se dále zúžila na čtyřčlennou skupinu. Nechyběli v ní Matouš Ulman a Pavel Boudný (oba Česká spořitelna - Specialized), které doprovázeli Jiří Hudeček (Symbio+ Cannondale) a Václav Ježek (IVAR CS – Author Team).

Závod rozhodla louka před cílem, kde Pavel Boudný nastoupil a dojel si s přehledem pro vítězství. "Ve finále jsem chtěl vytvořit pro Pavla dobrou pozici, což se povedlo a Bouda to dorazil, takže máme další vítězství“ řekl Matouš Ulman, který si odvedl svůj díl práce a vybojoval bronz. Ještě se před něj vklínil Hudeček.

Denisa Stodůlková dojela v kategorii žen na druhém místě absolutně, musela se sklonit před vítěznou Pavlou Havlíkovou. Vyhrála ale svou kategorii.

V kategorii mužů bez licence do 29 let vybojovali stříbro Petr Šťastný a bronz Jan Reiner.

Výsledky
1. Pavel Boudný (Česká Spořitelna – Specialized MTB) 1:47:53,9 hod.
2. Jiří Hudeček (Symbio+ Cannondale) +2,5 sec.
3. Matouš Ulman (Česká Spořitelna – Specialized MTB) +3,3 sec.
...
11. Jiří Daněk (Česká Spořitelna – Specialized MTB)
14. Dominik Buksa (Česká Spořitelna – Specialized MTB)
17. Petr Šťastný (Česká Spořitelna – Specialized MTB)
19. Jan Reiner (Česká Spořitelna – Specialized MTB)

Den před závodem se v pátek na trati nepříjemně zranil mladý Jan Kulhavý. Spadl tak nešťasně, že si zlomil nártní kůstku a musí podstoupit další vyšetření, které zhodnotí, zda bude muset na operaci či nikoliv. "Praskla mu ve špičce karbonová podrážka, takže to musela být strašná bomba," podivoval se manažer týmu Radim Kořínek. Honzovi přejeme brzké uzdravení!

Kompletní fotogalerii z Mladé Boleslavi najdete na našem Facebooku!