30.04

Stalo se již tradicí, že Lety u Prahy hostí první závod seriálu Kolo pro život. Nejinak tomu bylo letos.

Trans Brdy České spořitelny v Letech u Prahy otevřely novou sezónu seriálu Kolo pro život, které tím otevřelo již 14. ročník své existence. Na startu se sešlo 1428 závodníků ve všech kategoriích a stejně jako každý rok se zde sešla také silná sportovní konkurence. Přesto, že se ve stejný termín jel i první závod Českého poháru XCO v Teplicích, dorazila do Letů takřka kompletní maratónská špička v čele s Kristiánem Hynkem, úřadujícím mistrem Evropy.

Právě Kristián Hynek, ještě vloni závodník našeho týmu, toužil na domácí trati zvítězit a hned od začátku závodu dával jasně najevo svoje kvality. „Trans Brdy jsou pro mě srdečním závodem, mám ho kousek od baráku,“ přiznal biker z nedalekých Černošic, kterému na této trati v uplynulých letech příliš nepřálo štěstí. Byl to ale právě on, kdo se hned po startu v náročném stoupání jal tempa a vyselektoval čelo závodu. Na jím nastolené tempo zareagovala jen dvojice Pavel Boudný a Matouš Ulman (oba Česká spořitelna – Specialized). V této trojici závodníci na čele závodu spolupracovali a brzy se ostatním vzdálili až na úctyhodné dvě minuty.

Pavel Boudný na trati Trans Brdy 2013

Na vítězství v závodě si věřil Matouš Ulman, který stejně jako Kristián Hynek bydlí v nedalekých Černošicích a brdské terény dokonale zná. Ani on, ani Pavel Boudný ale na závodníka italského týmu Elettroveneta-Corratec recept nenašli. Vítězem se tak stal Hynek před Ulmanem a Boudným.

„Když jsme jeli v té trojici, byl Kristus nejaktivnější a spíš jsem doufal, že mu třeba dojde. To se nestalo a já si v závěru spíš hlídal druhé místo. Trošku mě mrzí, že se to nepodařilo dotáhnout na vítězství, ale musím být spokojenej. Trať mám hodně najetou, v koutku duše jsem doufal, že by to mohlo klapnout, ale Kristián byl zkrátka nejsilnější,“ shrnul po závodě Matouš.

Jiří Daněk

To Pavel Boudný, loňský celkový vítěz Kola pro život, Trans Brdy neřadí mezi své nejoblíbenější závody. S třetím místem tak byl spokojený. „Matouš i Kristián jeli dobře, já se trochu bál ve sjezdech, kde to bylo náchylné na defekt. Bylo vidět, že trať mají oba dobře najetou, za to já chvílemi dost trpěl. Kristián nám odjel na sílu, byl prostě nejlepší. Ale celkově jsem spokojen. Druhé místo na prémii, třetí celkově, můj týmový kolega druhý. Zajeli jsme slušný závod,“ zhodnotil „Grande Paolo“.

V ženách si suveréně pro vítězství dojela Denisa Stodůlková. „Nebylo to ale vůbec jednoduché. Nemohla jsem si nikde orážet, protože člověk po zimě pořádně neví, jak na tom kdo je. Až v posledním sjezdu, kdy jsem věděla, že mám náskok, jsem mohla jet v klidu. Na začátek sezóny to bylo dobré, jsem spokojená,“ prohlásila Denisa, která jela část závodu se šéfem českého zastoupení firmy Specialized Zdeňkem Löffelmannem a oba se umístili ve výsledkové listině hned za sebou. Na 109. resp. 110. místě absolutního pořadí. 

Denisa Stodůlková vyhrála mezi ženami

Muži - absolutní pořadí
1. Kristián Hynek (Elettroveneta-Corratec) 1:54:07
2. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Specialized) +0:26
3. Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized) +0:58
...
9. Petr Šťastný (Česká spořitelna - Specialized)
12. Dominik Buksa (Česká spořitelna - Specialized)
13. Jiří Daněk (Česká spořitelna - Specialized)
20. Jan Kubíček (Česká spořitelna - Specialized)

Ženy - absolutní pořadí
1. Denisa Stodůlková (Česká spořitelna - Specialized) 2:29:43
2. Jana Šimánková (Bikeclinic Cannondale) +4:10
3. Dagmar Svěráková (Cyklotrenink.com) +5:11

Foto: Miloš Lubas