07.04

Boudný přišel o vítězství na Bíteši jen o galusku

Pavel Boudný potvrdil, že je na sezónu 100% nachystaný. Na jarní české klasice Brno - Velká Bíteš - Brno obsadil těsně druhé místo, když prohrál o 2 cm v závěrečném spurtu s Milanem Kadlecem z Dukly Praha.

Český otvírák sezóny, silniční klasika Brno – Velká Bíteš – Brno, se letos potýkala s nepřízní počasí. V chladném dni se na start přesto postavilo na 140 nadupaných silničářů, mezi nimiž nechybělo ani několik bikerů, kteří si závod zvolili jako kvalitní přípravu na MTB sezónu. Vedle olympijského vítěze v XC Jaroslava Kulhavého, mistra světa v kategoriido 23 let Ondřeje Cinka a dalších bikerů byli k vidění i závodníci týmu Česká spořitelna – Specialized.

A nakonec chybělo málo a 143 kilometrů dlouhý závod by poprvé v historii vyhrál biker. Pavel Boudný senevědomky do cílového spurtu přivezl zkušeného závodníka pražské Dukly a úřadujícího mistra republiky Milana Kadlece, který ho ve sjezdu do cíle v zatáčce stihl venkem objet a po dvou letech v Brně znovu zvítězil.

Lídr týmu Česká spořitelna Specialized byl k vítězství v ceněném závodě opravdu blízko a taková těsná prohra samozřejmě zamrzí. "Ohlížel jsem se na druhou stranu a nikoho jsem neviděl. Zbytečně jsem svěsil nohy a potom ten centimetr nebo dva chyběly. Ale i druhý místo je určitě dobrý..." utěšoval se Grande Paolo.

Další závodníci týmu dojeli 15. Petr Šťastný, 30. Matouš Ulman a 34. Dominik Buksa.

Foto: Michal Červený, MTBS.cz