13.03

Silná konkurence se setkala na druhém závodě švýcarského BMC Cupu - mistr světa Nino Schurter a dvojnásobný olympijský vítěz Julien Absalon, mistr Evropy Moritz Milatz a nebo bratři Flückingerovi patřící také do světové špičky. Nejlepší z Čechů byl na jedenáctém místě Matouš Ulman startující poprvé v dresu České spořitelny - Specialized.

Matouš Ulman 11. v Luganu (C1)

Závod vyhrál v těsném závěru úřadující mistr světa Nino Schurter (Scott-Swisspower MTB Racing) před Julienem Absalonem (BMC Racing Team). Bronz ve výborně obsazeném závodě vybojoval Martin Fanger (BMC Mountainbike Racing Team).

"Naši kluci jezdili kolem 20. místa, pak se vyšvihli na 12. a 13. místo, které Matouš ještě do cíle o jednu pozici vylepšil a dojel jedenáctý," vzkázal nám z Lugana manažer týmu Česká spořitelna - Specialized Radim Kořínek. Pavel Boudný měl bohužel defekt ve špatnou chvíli a na špatném místě, výměnou hodně ztratil a dojel sedmadvacátý.

1. Nino Schurter (Scott-Swisspower MTB Racing) 1:36:27
2. Julien Absalon (BMC Mountainbike Racing Team) +0:00:03
3. Martin Fanger (BMC Mountainbike Racing Team) +0:01:43
4. Matthias Stirnemann (BMC Mountainbike Racing Team) +0:01:58
5. Florian Vogel (Scott-Swisspower MTB Racing) +0:02:41
...
11. Matouš Ulman (Česká spořitelna - Specialized)
27. Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized)
42. Petr Šťastný (Česká spořitelna - Specialized)
50. Dominik Buksa (Česká spořitelna - Specialized)
53. Jiří Daněk (Česká spořitelna - Specialized)

Kategorii žen vyhrála Esther Süss (Wheeler-IXS Team) před Katrin Leumann (Ghost Factory Racing Team) a Kathrin Stirnemann (Sabine Spitz Haibike Pro Team). Devětadvacátá byla Denisa Stodůlková (Česká spořitelna - Specialized).